Nový rok je ten najlepší čas na zmeny. V tomto čase je novým výzvam každý otvorený akosi ľahšie. Je to, ako by sme dostali šancu robiť všetko odznova, zmeniť, čo sa nám nepáčilo a začať s nadšením a radosťou niečo nové. 
 
Neboj sa prísť s novými nápadmi
Ak si mala počas uplynulého roku dobré nápady, ale bála si sa ich povedať šéfovi, zmeň to! Cenia sa aj drobné zlepšenia. Hlavné je, že máš záujem robiť veci lepšie.
 
Zmeň sa navonok
Nový rok je ten pravý čas na zmenu a skúšanie všetkého nového. Vyskúšaj nové líčenie, účes alebo kúsok v šatníku. Inšpiruj sa v časopisoch alebo na internete a sama budeš prekvapená z výsledku. Zmena vizáže ťa ovplyvní aj zvnútra, budeš sebavedomejšia a budeš sa cítiť dobre.
 
Zbav sa starých vecí a daj šancu novým
Pusti sa do upratovania zaprataných políc a skríň, daj do poriadku kuchynku a ak je spoločná, premysli plán jej využívania. Archivuj si staré súbory a prečisti plochu na počítači. Urob to, do čoho sa ti nechcelo celý rok. Je na to príležitosť práve teraz. Budeš sa cítiť oslobodzujúco a naštartovaná robiť veci lepšie.
 
Daj o sebe vedieť
Ak máš už vo firme prax a ďalšie ambície, porozprávaj sa so šéfom o pridelení novej agendy alebo rozšírení tvojich kompetencií.
 
Zmeň to, čo ti na sebe vadí
Chceš schudnúť, obliekať sa profesionálnejšie, prestať chodiť všade neskoro alebo komunikovať priamejšie? Nič ti v tom nebráni. Vždy začni jedným predsavzatím a splň si ho. Postupne pridávaj ďalšie.
 
 
 
 
 
Paula, foto: archív SA, Shutterstock