Videokonferencia je dynamický, silný a rastúci obchodný komunikačný nástroj. A šikovné asistentky vedia, že aj na túto udalosť sa treba vizuálne pripraviť.Verte, že existuje určitý rozdiel medzi obliekaním do kancelárie a obliekaním pred kameru.
 
V dnešnej dobe vyspelých technológii sa čoraz viac vo firmách využívajú tzv. elektronické meetingy, ktoré šetria čas a najmä náklady na cestovanie ľudí v rámci krajiny, regiónu alebo celého sveta. Môžu to byť videokonferencie, rôzne formy videochatov alebo aj Skype. Takmer všetci dnes robia chybu pri obliekaní a celkovej úprave zovňajška, pretože aj tu platí etiketa obliekania. A treba rozlišovať, či budete sedieť na videokonferencii, kde je vás obvykle vidieť celkovo ako sedíte za stolom v meeting room alebo použijete videochat cez váš počítať, kde vás ostatní vidia do úrovne mierne pod krk, čo pri vašom oblečení do úrovne dekoltu môže pôsobiť, že ste nahá. 
 
V najlepšom prípade vás bude divák vidieť od hlavy až po podpazušie, ale s najväčšou pravdepodobnosťou zachytená snímka začne od hlavy a skončí tesne pod kľúčnou kosťou. To, aký typ oblečenia vám bude vidieť na obrazovke, predurčí aj vašu právomoc a autoritu. Sústreďte sa preto na správne farby a výstrihy, ktoré pri vhodnej voľbe pomôžu vášmu prejavu vylepšiť dojem.
 
 
Blúzky s malým stojačikom a zároveň V výstrihom
 
Sú priam dokonalé. Golierik kladie dôraz na pracovnú náladu a vaše istoty. Príliš veľký golier sa do záberu nezmestí a k pomeru tváre predstavuje veľa naskladanej látky. Malý stojačikový golier to istí a v kombinácií s V výstrihom je lichotivý ku všetkým typom tvárí. 
 
Okrúhly výstrih
 
Vyberte top s mierne širokým a okrúhlym výstrihom, aby bola videná časť látky aj v stiestnených záberoch.
 
 
   POHROMA
  • TOPY BEZ RUKÁVOV sa neodporúčajú. Už vaša tvár zobrazuje veľa pokožky a ak odhalíte ešte viac, budete vyzerať takmer ako nahá. Platí to aj pri hlbokom výstrihu. 
  • PRÚŽKOVÉ TOPY rozptyľujú záber.
  • Používajte stredne sýte farby. Tmavé alebo naopak, príliš svetlé farby sa na obraze zbytočne rozptyľujú. Ak sa nachádzate v neosvetlenej miestnosti a vyberiete si výraznejšiu farbu, POZOR NA ČERVENÚ, tá vám veľmi nepomôže. Je často v rozpore s kvalitou obrazu a tiež je príliš smelá a agresívna. Stredný tón modrej a zelenej sú všeobecne lichotivé.
  • Veľké, tučné výtlačky a VZORY nie sú vhodné.  Pôsobia rušivo, a prehlušia vaše tvárové črty. Naopak, jednofarebné látky nič nepokazia, kľudne ich oživte jemnými bodkami je to veľmi pekné. 
  • ŠATKY omotané cez krk vzbudzujú dojem zachrípnutej asistentky. Hoci ide o pekný doplnok, ak nedisponujete pštrosím krkom, šatku schovajte.
  • Lesklá pleť, MASTNÉ VLASY! Nikdy si nezabudnite prečesať vlasy, tvár zmatniť púdrom a pery zvýrazniť jemným rúžom. Nie leskom! Erotické náboje na videokonferenciu nepatria.