Ako si napísať pekný životopis, keď ešte nemáš dostatočnú prax? Veď budúci zamestnávateľ ho môže hneď vyradiť, keďže firmy dnes potrebujú ľudí „čo už niečo vedia“. Pozor nie je to tak vždy. 
Firmy dnes hľadajú mladých, talentovaných a perspektívnych ľudí. Tu je 5 zásad, ktoré musíš vo svojom životopise dodržať, pokiaľ chceš zaujať aj ako menej skúsená.
 
Zamysli sa, čím všetkým by si sa vedela na papieri pochváliť. Určite si aj v škole niečo dosiahla, máš skvelé záujmy a zaujímavé zručnosti.
Porozmýšľaj, čím máš šancu zaujať firmu, do ktorej pošleš svoje CV-čko alebo kam ideš na pohovor. Kľudne sa prihlás aj dnes do nejakého zaujímavého klubu, vzdelávacieho programu alebo kurzu a hneď zvýšiš svoju atraktivitu. Ak firma hľadá na voľnú pozíciu niekoho s kreatívnym myslením, vyzdvihni a preukáž túto kompetenciu. V prípade, že do popredia dávajú organizačné schopnosti, zvýrazni ich, že sú ti blízke.
Aj keď si ešte nepracovala, tak sa snaž veľmi dobre popísať čo si študovala, kde si sa učila, s akými výsledkami a čo ťa najviac bavilo. A práve tu máš šancu „predať“ tvoje oblasti záujmu, v ktorých sa chceš aj naďalej systematicky zdokonaľovať.
Angažuj sa spoločensky, napríklad v nejakej organizácii, ktorá je zaujímavá a prospešná. Každá dodatočná aktivita sa cení, pretože dokazuje, že ako kandidátka na sebe pracuješ a zaujíma ťa veľa vecí.
Dbaj na profesionálnu úpravu svojho životopisu. Aj krátky dokument môže upútať, keď bude mať pekný dizajn a vhodne urobenú štruktúru s dobrým obsahom.
 
 
Príďte na náš kurz Profesionálna asistentka - klikni sem a Ako komunikovať v pracovnom prostredí - klikni sem
 
 
Eňa, foto: archiv SA, Shutterstock