AKÉ EMAILY NEMAJÚ ŠÉFOVIA RADI?

Denne priletí do šéfovej schránky vyše 100 emailov, tak zbytočne nepridávaj ešte aj veľa tvojich. Snaž sa zapamätať naše tipy a u nadriadeného získaš určite body.  

Nedávaj do emailu banality, ktoré sa dajú vybaviť medzi dverami za pár sekúnd. Vždy sa zamysli, či aj tá vec, ktorú teraz píšeš, sem patrí.
 
Nevysvetľuj dlhými vetami niečo, čo môže byť dôležité, ale pri dlhom a opisnom texte to stratí zmysel. Tiež to radšej preber so šéfom osobne.
 
Neospravedlňuj sa do mailu, pretože to sa nikdy nedá tromi vetami. A dlhší text, v ktorom si budeš sypať popol na hlavu dá šéfovi dojem, že sa príliš ľutuješ namiesto toho, aby si veselo riešila veci, ktoré máš perfektne zvládať.
 
Do emailu nepolemizuj, nedávaj príliš veľa názorov, buď vždy k veci a rýchla. 
 
Keď rekapituluješ šéfovi, čo si urobila, buď vždy pozitívna. Šéfovia obľubujú pozitívny postoj a ľudí. Aj nezvládnutá vec sa dá z tvojej strany vhodne odkomunikovať tak, že vždy dáš stručné riešenie.
 
Ak potrebuješ od šéfa na email odpoveď alebo reakciu, jasne to v emaile zdôrazni, inak sa ti ľahko stane, že budeš musieť poslať ďalšiu prosbu alebo inak obťažovať šéfa.
 
Čím menej emailov šéfovi pošleš, tým lepšie. Dnes neznamená, že ten, kto ich pošle najviac, je aj najproduktívnejší a najšikovnejší v práci.
 
Stráň sa na konci prílišných prívetivých viet, pozdravov a odkazov, napr. Nech Vám deň rýchlo uletí, Nepracujte už toľko a oddýchnite si a rôzne iné neprofesionálne ukončenia emailu. Šéfovi vždy pomôže radšej Váš úsmev, ako hranie sa na "mamičku" v emailoch a sms-kách.
 
 
Pozor!
Využite posledné miesta a príďte na moderné a interaktívne kurzy  - klikni sem.
 
 
Eňa, foto: archiv SA, Shutterstock
Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore