DOSTALA SI VÝPOVEĎ? TAKTO PREŽIJEŠ!
Prečítaj si, na čo treba zabudnúť, keď už držíš v ruke ten nepríjemný papier. A naopak, čo ti ako prvé môže napadnúť, aby si ľahšie prekonala nasledujúce hodiny a dni.
Na toto hneď zabudni
-
Myslieť na to, že si tak skoro nenájdeš prácu
-
Mať paniku, že okolie ťa začne vnímať inak
-
Chaoticky začať „siahať“ po každej práci, ktorá sa naskytne
-
Povedať si, že polroka vypnem a vyčistím si hlavu
-
Začať posielať svoj životopis krížom krážom
Naopak, sústreď sa na
-
Rozmysli si, akým smerom sa teraz vydáš. Nechaj si pár dní na dôkladnú analýzu seba samej. Napíš si veci, ktorými vynikáš a čo ťa môže predať. Uvidíš, že sa postupne začnú ukazovať nové horizonty.
-
Daj si cieľ, že urobíš všetko pre to, aby si si našla prácu ešte s lepším platom, aký si mala v tej poslednej, z ktorej si musela odísť. Ver, že sa to dá. Najväčšia chyba ľudí je, že v panike zoberú „hocičo“ a o mesiac sa začnú trápiť, lebo finančne nebudú stíhať svojim potrebám alebo ich práca nebude napĺňať.
-
Urob si rozbor toho, prečo si musela (ak si musela) odísť. Neboj sa priznať si na rovinu, kde sú tvoje slabé stránky. Urob si plán, ako to zmeniť a ako ich odstrániť.
-
V čo najkratšom čase si uprac svoje pracovné, ale aj súkromné profily na sociálnych sieťach. Urob si čo najlepší životopis a neboj sa stretnúť s konzultantom, ktorý ti pomôže sa na trhu zorientovať. Suma, ktorú za takúto službu zaplatíš, sa ti môže veľmi ľahko vrátiť.
Aj pre tých, ktorých sa dnes výpoveď netýka
-
Maj vytvorenú finančnú rezervu tak, aby si vedela vyžiť podľa tvojich zvyklostí minimálne 4 mesiace. Odstupné, ktoré dostaneš, ti spolu so železnou rezervou zabezpečia polročnú periódu, aby si naozaj aj v prípade dlhšieho hľadania si práce, mohla kľudne spávať.
-
Daj sa určite poistiť proti strate zamestnania. Je to pár EUR mesačne a v prípade výpovede budeš nejaký čas dostávať celkom príjemnú sumu peňazí.
(em), foto: archív SA