Naschvál neodpisujete na maily, ignorujete telefonáty kolegov a poradu si prídete len tak odsedieť?
Viete o tom, že v niektorých firmách v zahraničí je dnes bežné, že zamestnanec dostane email s upozornením, že má ignorantské správanie? Ignorovať okolie, pracovné úlohy, kolegu alebo dokonca svojho zamestnávateľa je nebezpečný jav, ktorý kazí firemnú kultúru, pracovné nadšenie a výkon.
 
Vážne signály
  1. Ľuďom naschvál nedvíhame telefón mysliac si, že veď oni sa ozvú.
  2. Neodpisujeme na sms a iné správy.
  3. Na porade neberieme do úvahy, čo hovorí kolega alebo kolegyňa. Vy si poviete "svoje" bez ohľadu na ich kontext.
  4. Na poradu nie sme pripravení. Veď porada nejako prejde, niečo povieme, odsedíme si to tam.
  5. Prichádzame neskoro na stretnutia, porady. Veď doprava, iné povinnosti a určite aj ostatní budú meškať.
  6. Na email od kolegu alebo dokonca niekedy ani od nadriadeného nereagujeme. Jednoducho to vyhodnotíme tak, že to bola zbytočná informácia.
  7. O nič horšie nie je ani to, keď ignorujeme sami seba. Nezaoberáme sa zvyšovaním našej kvalifikácie, nepotrebujeme urobiť nič nad  rámec priemernej znalosti, zručnosti. Nerozmýšľame, čo by sme potrebovali, aby sme boli aspoň o niečo šikovnejší a možno tým pádom aj úspešnejší.
Ignorancia ničí rozvoj firmy, kazí pracovné kolektívy, znižuje inovatívne myslenie zamestnancov a spomaľuje výkon. Je škoda, že sa tento negatívny fenomén dostal do nášho pracovného, ale aj osobného života. Čo sú znaky ignorancie, na ktoré si treba dať pozor? Ak sa vyskytujú aj vo vašej firme, je nevyhnutné ich okamžite riešiť. Najlepšia je otvorená  diskusia na mítingu, ktorý je špeciálne naplánovaný pre túto tému. Stretnutia je dobré zaviesť aj preventívne, aby vo firme fungovala filozofia, kde nikto nikoho a nič neignoruje.
Skúsme byť slušní, tolerantní v každom momente dňa. Buďme príkladom pre svoje okolie. A nielen pracovný život bude jednoduchší a lepší.
 
 
PRÍDEME ZA VAMI AJ PRIAMO DO FIRMY!  Školíme asistentky, manažérky, celé tímy. Vyberte si z našej ponuky alebo nám pošlite požiadavku na Vašu mieru. Ponuka našich kurzov.
Kontakt: +421911566766, email: info@skvelaasistentka.sk